Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Vinný sklípek

Přímo pod penzionem se nachází propojené vinné sklepy, s neopakovatelnou atmosférou, vybudované kolem r. 1533 Habány. Celé sklepení je ideální na pořádání vinařských degustací, firemních večírků, narozenin, rozluček se svobodou. Husí plácek je také hlavním prodejním místem nové vinařské značky IWAYINI. 

Vinařství, která najdete u nás ve sklepě...

Vinařství Aurora

Jsme mladí, hraví a žít s vínem nás baví. Také máme velmi blízký vztah ke krajině a k tradicím pod Pálavou. Vinařství AURORA Vám nabízí nevšední a originální vína, která jsou vyrobena s ohledem na nejnovější poznatky a také pomocí moderních technologií. Zároveň však klademe důraz na tradici a zkušenost s vínem, kterou nám zde zanechali naši předci. Znamená to, že využíváme řízené kvašení, nerezové tanky a šetrná čerpadla. Na druhou stranu se do vína snažíme co nejméně zasahovat a nepřidávat všechny přípravky, které jsou zrovna moderní. Naše vína jsou proto poctivá, stejně jako naše práce a úsilí, které do nich vkládáme.

Vinařství Fabig

Sauvignon Blanc. Vášeň. Chutě. Sauvignon Blanc je moje posedlost, moje vášeň. Jednoduše mě baví se maximálně soustředit na jednu konkrétní věc. Věřím, že jedině tak lze pochopit danou odrůdu a vytvořit z ní co nejideálnější výsledek. Nedám na trendy, ale uznávám „eco-friendly“ Pěstování a výroba vína u mě nejsou žádné kouzla a čáry. Věřím v selský rozum a dlouhodobou kvalitu, ne v aktuální trendy. Ve vinicích vyznávám „eco-friendly“ přístup a dlouhodobou udržitelnost.  Víno a jídlo. Tyto dvě věci k sobě neodmyslitelně patří. Víno tu je především pro pozvednutí chutí jídla a je zábava užívat si nekonečnou kombinaci všech možných chutí.

Vinařství IWAYINI

IWAYINI.. to je 28 let zkušeností ve vinařství zhmotněno do vlastní nové značky vín, které si přejete ochutnávat a poznávat. 

Vinařství Omasta

Ve Vinařství Omasta nabízíme přívlastková a ročníková vína mnoha odrůd velkopavlovické, slovácké a mikulovské podoblasti, která produkujeme v Horních Bojanovicích v panském sklepě z 15. století.

Obhospodařujeme jeden hektar vlastních vinic, další hrozny vybíráme u dlouhodobých a ověřených dodavatelů. Získáte proto u nás širokou nabídku kvalitních vín mnoha odrůd, především bílých a rosé, ale nezapomínáme ani na červená vína.

Naší stěžejní odrůdou, která má v našem vinařství tradici, je Muškát Moravský a Irsai Oliver.

Vinařství Plenér

UMĚNÍ TVOŘIT VÍNO JE CESTA NA CELÝ ŽIVOT. MY JSME TU NAŠI ZAČALI V ROCE 2016.

Nakoupili jsme vinohrady ležící na jižních a jihovýchodních svazích na vápencovém podloží Pálavy. Většina z nich byla vysázena kolem roku 2000. Dostaly se nám tak do rukou pětadvacetiletéleté keře a my jsme začali hospodařit na místě, které vzniklo z myšlenky někoho jiného. Zvolili jsme si cestu respektu k vytvořenému, využití už dříve zapěstovaných kořenů a pomalu jsme začali rostlinám věnovat péči, která je vlastní nám. Na odpočaté půdě jsme o rok později začali vysazovat nové vinice a v jejich zakládání stále pokračujeme. Tratě, na kterých hospodaříme jsou obestřeny kolem obcí Bavory, Klentnice a Pavlov. Tyto kousky půdy jsou nám rok od roku bližší a mění se přesně podle toho, jak my k nim přistupujeme. Hospodaření v “plenéru”, tedy s půdou rozkouskovanou na menší části je sice pestré, ale pro udržení konceptu obhospodařování o to náročnější. Každým rokem se tak snažíme víc a víc přiblížit naší představě o ideálním zemědělství s maximálním respektem k přírodě a přirozeným koloběhům v ní. Pěstování vlastních hroznů je pro nás počátkem cesty za zdravým a pravdivým vínem. Celoroční starost o rostliny je základ pro vznik vína, které uvnitř sebe odráží svůj původ, naši péči a lásku k zemi. A přesně takové víno my chceme tvořit. 

Vinařství Popela

Vinařství založil v roce 1994 Stanislav Popela v jihomoravské obci Perná. Vinařství obhospodařuje přes 24 hektarů vlastních vinic v katastru obcí Perná a Bavory v mikulovské vinařské podoblasti a snaží intenzivně využívat tento jedinečný terroir. Vinařství si zakládá na svém původu, rodinné tradici, respektu k tradičním hodnotám a lokalitě. Získávání a předávání nových zkušeností, odborných poznatků i vzdělávání v oboru je ve vinařství důležitou a nezbytnou součástí.

Snažíme se intenzivně využívat naši polohu a místní terroir. 

Viniční tratě jsou situovány v mikulovské vinařské podoblasti. Vinice se nachází v různých polohách na jihozápadních svazích přímo pod Pálavou. Svahy, na kterých se vinohrady nachází jsou především charakteristické svým výhřevným podkladem, vápenatým půdním podložím a mineralitou. Místní klimatické podmínky, polohy vinic a půdní složení jsou jedny z nejlepších v na Jižní Moravě.

Perná (viniční tratě): Železná, Goldhamer, Purmice, Pravá bavorská, U spálené hospody, Levá bavorská, Věstoňsko, Kotelná, Pravá klentnická, Levá klentnická, Bergrus, Zahrady…
Bavory (viniční tratě): Maliny, Pod Pálavou, Slunečná, Růžová…

Vinařství Starý vrch

Vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Klasiku v rámci moderního provozu představuje ležácký sklep, kde vína zrají v sudech z francouzského dubu. Vinařství Starý vrch se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Aktuálně hospodaří na 11 hektarech vlastních vinic v Hustopečích, nedalekém Strachotíně a Popicích, další hrozny pak dokupuje z vyhlášených viničních tratí v Mikulově a Přítlukách. Výrobní kapacita vinařství činí přibližně 140 tis. litrů vína v moderních nerezových tancích a dalších 15 tis. litrů v tradičních francouzských dubových sudech.

Vyberte si jednoduše některý z našich degustačních balíčků, které nabízejí od krátkého posezení u vínka až po prodloužený pobyt plný relaxace, skvělých pokrmů a kvalitních vín.

Ceny jsou uvedeny vč. DPH.

K uvedeným degustacím a posezení máte možnost využít ubytování přímo na Husím plácku nebo na partnerském penzionu Habánský dům.

Vaše dotazy a připomínky rádi zodpovíme na e-mailu info@husiplacek.cz nebo na mobilním čísle: +420 774 440 242.